s. Władysława Barbara Krasiczyńska

 

Nazywam się Barbara Krasiczyńska. Od ponad trzydziestu lat jestem siostrą zakonną w Zgromadzeniu Sióstr Św. Józefa. W związku z tym mam też imię zakonne - s. Władysława. Żyję i pracuję w Prowincji Wrocławskiej Zgromadzenia. Od 2011r. prowadzę prywatną praktykę w Gabinecie Psychologicznym Duc in altum.

Łączę chrześcijańską wizję człowieka z profesjonalnym przygotowaniem do pracy rozwojowej i pomocowej. Pracuję integratywnie, chociaż najbliższy jest mi szeroko pojęty nurt humanistyczny. Jestem certyfikowaną psychoterapeutką humanistyczno-doświadczeniową, korzystającą z dorobku różnych modalności. Ważna dla mnie jest relacja z Klientem oparta na szacunku, życzliwości i empatii. Wierzę w potencjał każdego człowieka.

Życiorys zawodowy

W 1998 roku ukończyłam z wyróżnieniem studia magisterskie w Instytucie Psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 2010 roku obroniłam doktorat z zakresu psychologii klinicznej. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i do Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej.

Aktywnie pracuję naukowo, prowadząc projekty badawcze z zakresu skuteczności i fenomenów w psychoterapii doświadczeniowej (seminarium naukowe Stowarzyszenia Intra).

Jestem trenerem warsztatu umiejętności psychospołecznych i trenerem treningu interpersonalnego. Posiadam rekomendację I i II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP).

Ukończyłam czteroletnią Szkołę Psychoterapii Ośrodka Intra w Warszawie, rekomendowaną przez PTP. Posiadam certyfikat psychoterapeuty Stowarzyszenia Intra zrzeszonego w Polskiej Radzie Psychoterapii i należącego do PCE Europe.

Jestem socjoterapeutką (kurs z zakresu Socjoterapii, Profilaktyki i Promocji Zdrowia w Ośrodku Szkoleń Wrocławskiej Pracowni Psychoedukacji i Terapii "Plus" PTP oraz studia podyplomowe z socjoterapii w DSWE we Wrocławiu). Brałam udział w licznych szkoleniach i kursach z zakresu pomocy psychologicznej i rozwoju osobowości. Wciąż się szkolę i podnoszę swoje kwalifikacje.

Byłam nauczycielem akademickim, prowadząc zajęcia dydaktyczne z psychologii na dwóch kierunkach studiów podyplomowych w Papieskim Wydziale Teologicznym (PWT) we Wrocławiu: z Psychoterapii oraz z Teologii Życia Konsekrowanego. Przez kilka lat byłam wykładowcą psychologii dla studentów teologii. Zanim podjęłam pracę w Gabinecie Duc in altum, przez wiele lat związana byłam z oświatą i wychowaniem. Pracowałam jako psycholog, nauczyciel, wychowawca niemal na każdym etapie szkolnictwa (od klas początkowych szkoły podstawowej po szkoły średnie). Jestem nauczycielem mianowanym.

Superwizja

Regularna superwizja jest niezbędnym wymogiem dbałości terapeuty o swoich klientów oraz o samego siebie. Polega ona na konsultowaniu własnej pracy z innymi doświadczonymi psychoterapeutami. Pozwala to na bardziej efektywną i bezpieczną pracę. Od 2002 roku podlegam profesjonalnej superwizji (grupowej oraz indywidualnej) pod kierunkiem superwizorów rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Etyka zawodowa

Każdy terapeuta, trener i psycholog pracujący w obszarze pomocy i poradnictwa psychologicznego jest zobowiązany do przestrzegania przyjętych w tym zakresie standardów etycznych. W mojej pracy kieruję się zasadami Kodeksu Etycznego Psychologa, Kodeksem Zasad Etycznych Stowarzyszenia Intra i  Kodeksem Etycznym Psychoterapeuty.

Warsztaty i sesje

Data Miejsce Temat Zapisy
Brak dostępnych zajęć

Formularz kontaktowy

Warsztaty dla par „Przytul mnie mocno” III edycja

12.02.2024

Powtarzamy już trzeci raz warsztat dla par. Zapraszamy!!! Warsztat „Przytul mnie mocno” jest programem opracowanym przez dr Sue Jonhson dla par i ma na celu wzmocnienie więzi w parze. Opiera się na teorii więzi i założeniach Terapii Par Skoncentrowanej na Emocjach (EFT). Warsztaty pomogą partnerom w ujrzeniu swojego związku jako tańca więzi, w rozpoznaniu ich wpływu na siebie nawzajem oraz rozpoczęcia wspólnej pracy w celu ograniczenia negatywnego tańca i niepewności, którą on napędza. Warsztat jest dla wszystkich par na każdym etapie życia, które: - chcą lepiej zrozumieć swój związek i kluczowe momenty w nim, które zdefiniowały relację, - chcą lepiej zrozumieć zarówno swoje, jak i partnera, emocje i potrzeby, - nauczyć się kontrolować negatywne schematy, które doprowadzają do bólu i cierpienia, - chcą kształtować bliską, zaangażowaną więź, - chcą rozpocząć lub poprawić pozytywny cykl więzi – sekwencję sięgania i reagowania – tworzącą psychiczny model związku jako ostoi bezpieczeństwa.

więcej

"Być przełożoną" - warsztaty dla sióstr pełniących obowiązki przełożeńkie ed.2

30.01.2024

Ze względu na duże zainteresowanie sióstr zorganizowałam drugą grupę warsztatów dla Przełożonych. Przełożeństwo jest posługą, która wymaga umiejętności rozeznawania woli Bożej, podejmowania decyzji i wydawania poleceń. Wiąże się z odpowiedzialnością, oczekiwaniami innych osób (często sprzecznymi), czasem napięciami i konfliktami. Z drugiej strony każda przełożona jest osobą, która ma swoje granice, próg wrażliwości, ludzkie możliwości, słabsze strony. Czy przełożona musi być samotna? Jak służyć jako osoba odpowiedzialna za wspólnotę, dzieło, nie ponosząc przy tym dodatkowych, niepotrzebnych kosztów? Jak radzić sobie z presją, byciem "na świeczniku", własną niemocą lub też nieśmiałością, poczuciem mniejszej siły i wartości, niesubordynacją podwładnych, konfliktem kompetencji? Jak nie zgubić siebie, pełniąc odpowiedzialne zadania? Jak radzić sobie z poczuciem obowiązku, poczuciem winy i krzywdy? Kiedy są granice, po przekroczeniu których trzeba reagować? Jak reagować? Jak upominać siostry, jak wyrażać aprobatę? Tego i tym podobnych kwestii będzie dotyczył ten warsztat, a właściwie trening, gdyż obejmuje on trzy części, które stanowią całość (ok. 40 godzin).

więcej

Trening terapeutyczny - ostatnie miejsca!

24.01.2024

Zupełnie wyjątkowa sytuacja! Zwolniły się nam miejsca na trening terapeutyczny, jaki odbędzie się w dniach 13-18 lutego br. w Szymanowie k. Warszawy. Tu są wszelkie informacje: https://www.ducinaltum.wroclaw.pl/trening-terapeutyczny-w-jego-ranach-jest-nasze-zdrowie-luty-2024 Zapraszam!

więcej

Kurs Focusingu

12.12.2023

Zapraszamy na szkolenie z focusingu. Last minute, ostatnie miejsca!

więcej

Trening terapeutyczny "W Jego ranach jest nasze zdrowie" - luty 2024

15.11.2023

Zapraszamy na tygodniowy zjazd o charakterze terapeutyczno-rozwojowym, przeznaczony dla osób, których trudne doświadczenia z przeszłości utrudniają aktualne życie. Mogą to być osoby, które wzrastały w rodzinie z problemem alkoholowym (DDA) lub doświadczały przemocy i zaniedbania (DDD), a także osoby z innymi problemami. Trening terapeutyczny to krótkoterminowa intensywna psychoterapia, skoncentrowana na pogłębionym doświadczaniu kontaktu ze sobą i otoczeniem. Celem jest zwiększenie poczucia wewnętrznej spójności i samoakceptacji, a w konsekwencji życie w większej zgodzie ze sobą oraz bardziej przejrzystych relacjach z ludźmi.

więcej

„BYĆ PRZEŁOŻONĄ” - WARSZTATY DLA SIÓSTR PEŁNIĄCYCH OBOWIĄZKI PRZEŁOŻEŃSKIE

12.10.2023

Zapraszamy Siostry przełożone (wyższe i lokalne), a także dyrektorki pełniące odpowiedzialne funkcje na kolejną edycję zajęć, którym patronuje i rekomenduje Komisja Formacji Permanentnej przy Konferencji Wyższych Przełożonych Zgromadzeń Żeńskich. Przełożeństwo jest posługą, która wymaga umiejętności rozeznawania woli Bożej, podejmowania decyzji i wydawania poleceń. Wiąże się z odpowiedzialnością, oczekiwaniami innych osób (często sprzecznymi), czasem napięciami i konfliktami. Z drugiej strony każda przełożona jest osobą, która ma swoje granice, próg wrażliwości, ludzkie możliwości, słabsze strony. Czy przełożona musi być samotna? Jak służyć jako osoba odpowiedzialna za wspólnotę, dzieło, nie ponosząc przy tym dodatkowych, niepotrzebnych kosztów? Jak radzić sobie z presją, byciem "na świeczniku", własną niemocą lub też nieśmiałością, poczuciem mniejszej siły i wartości, niesubordynacją podwładnych, konfliktem kompetencji? Jak nie zgubić siebie, pełniąc odpowiedzialne zadania? Jak radzić sobie z poczuciem obowiązku, poczuciem winy i krzywdy? Kiedy są granice, po przekroczeniu których trzeba reagować? Jak reagować? Jak upominać siostry, jak wyrażać aprobatę? Tego i tym podobnych kwestii będzie dotyczył ten warsztat, a właściwie trening, gdyż obejmuje on trzy części, które stanowią całość (ok. 40 godzin).

więcej

Trening asertywności

10.10.2023

Zapraszam na trening asertywności wszystkich, którzy chcą poprawić poczucie własnej godności, pewności siebie, osobistych granic. Asertywność bardzo wspomaga budowanie satysfakcjonujących relacji z bliskimi, w pracy, a także ze sobą. Pomaga po prostu być sobą.

więcej

Warsztaty dla par „Przytul mnie mocno” - II edycja!

02.10.2023

Powtarzamy warsztat dla par. Pierwsza edycja we wrześniu sprawiła, że kolejne pary pytają o taką możliwość. Zapraszamy!!! Warsztat „Przytul mnie mocno” jest programem opracowanym przez dr Sue Jonhson dla par i ma na celu wzmocnienie więzi w parze. Opiera się na teorii więzi i założeniach Terapii Par Skoncentrowanej na Emocjach (EFT). Warsztaty pomogą partnerom w ujrzeniu swojego związku jako tańca więzi, w rozpoznaniu ich wpływu na siebie nawzajem oraz rozpoczęcia wspólnej pracy w celu ograniczenia negatywnego tańca i niepewności, którą on napędza. Warsztat jest dla wszystkich par na każdym etapie życia, które: - chcą lepiej zrozumieć swój związek i kluczowe momenty w nim, które zdefiniowały relację, - chcą lepiej zrozumieć zarówno swoje, jak i partnera, emocje i potrzeby, - nauczyć się kontrolować negatywne schematy, które doprowadzają do bólu i cierpienia, - chcą kształtować bliską, zaangażowaną więź, - chcą rozpocząć lub poprawić pozytywny cykl więzi – sekwencję sięgania i reagowania – tworzącą psychiczny model związku jako ostoi bezpieczeństwa.

więcej