Aktualności

Trening asertywności

18.03.2019

Trening asertywności - wspomaga budowanie i rozwijanie postawy, w której osoba ma świadomość własnych praw i postępuje zgodne z nimi przy jednoczesnym poszanowaniu praw innych. Asertywność ma związek z poczuciem własnej godności i z szacunkiem dla siebie i innych. Nauka zachowań obejmuje m.in. umiejętność odmawiania, wyrażania próśb i oczekiwań, przyjmowania i wyrażania krytyki, wyrażania uczuć pozytywnych i negatywnych, obrony własnych przekonań, prezentowania siebie w pozytywny sposób. Uczestnicy mają możliwość pracować nad przekształcaniem własnych nieefektywnych zachowań w kierunku bardziej korzystnym dla siebie i swoich relacji z innymi. Trening pozwala bardziej efektywnie chronić swoje granice osobiste, wyrażać siebie, nie czyniąc tego w agresywny sposób, ani nie ulegając wbrew sobie.

więcej

GRANICE - mury, które budują - warsztaty s. Deodaty

18.03.2019

Budowanie osobowych relacji to pragnienie i głęboka potrzeba każdego ludzkiego serca. Tym, co porządkuje relacje międzyludzkie i pomaga rozwijać się ku pełni człowieczeństwa są GRANICE. Ponieważ temat jest ważny, a nie wszystkie zainteresowane osoby mogły skorzystać z zajęć w poprzednim terminie, proponuję powtórkę i zapraszam kobiety konsekrowane do naszego klasztoru w Burakowie (to prawie Warszawa), w majowy weekend, by w tym temacie popracować wspólnie w zakonnym gronie... - s.Deodata niepokalanka

więcej

"W krainie UCZUĆ" - warsztaty s. Deodaty dla kobiet

01.03.2019

Wielki Post to dobry czas na SPOTKANIE ze SOBĄ, nawet jeśli jest to wyzwanie: by znaleźć czas... lub zajrzeć w taką swoją przestrzeń, która bywa pomijana, choć jest niezmiernie ważna w naszej pracy nad sobą i trosce o rozwój duchowy... Zatem zapraszamy Cię do odwiedzenia KRAINY UCZUĆ. "W krainie UCZUĆ" - to warsztaty dla kobiet, które odbędą się w dniach 13-14.04.2019 r. w Szymanowie

więcej

"Odkryj swój skarb" - warsztaty dla kobiet dotyczące poczucia własnej wartości

08.02.2019

Jeśli potrzebujesz wzmocnić się wewnętrznie, nawiązać lub pogłębić kontakt ze sobą samą, lepiej poznać swoje zasoby i możliwości - serdecznie zapraszamy Cię na te warsztaty.

więcej

GRANICE - mury, które budują. - warsztaty dla sióstr zakonnych

04.01.2019

Zapraszamy Siostry zakonne na warsztat na temat granic.

więcej

Życzenia świąteczne

23.12.2018

Czas Świąt Bożego Narodzenia jest wyjątkowy. Zatrzymajmy się i spotkajmy z Miłością.

więcej

Roczna Formacja Przełożonych Zakonnych w Instytucie Teologii Życia Konsekrowanego

05.12.2018

Po raz kolejny, w ramach Instytutu Teologii Życia Konsekrowanego oraz jako Misjonarze Klaretyni – Polska Prowincja i przy Honorowym Patronacie J.E. Ojca Bpa Jacka Kicińskiego CMF, Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego wychodzimy naprzeciw wyzwaniom związanym z formacją osób konsekrowanych. W roku 2019 zapraszamy i proponujemy Roczną Formację Przełożonych Zakonnych żeńskich i męskich, żyjących we Wspólnotach i Instytutach świeckich.

więcej

Program rozwojowy dla Sióstr "Ku dojrzałości osobowej"

04.09.2018

Zapraszamy tym razem do Wrocławia na kolejną edycję programu rozwojowego dla kobiet konsekrowanych. Adresatkami zaproszenia są wszystkie siostry (wieczyste, juniorystki, starsze, młodsze, przełożone, podwładne, pracujące w domu, w apostolstwie...). Jest to cykl spotkań z Bogiem, z samą sobą, z innymi. Spotkania będą miały charakter warsztatowy. Jest to cykl spotkań z Bogiem, z samą sobą, z innymi. Tematy zajęć dotykają istotnych odcinków naszej ludzkiej egzystencji we wspólnotach zakonnych.

więcej