Aktualności

Sesja formacyjna Seksualność i duchowość - jedność czy rozdarcie?

01.11.2018

Seksualność i duchowość są dwiema najpotężniejszymi energiami życia. W doświadczeniu wielu chrześcijan są one sobie przeciwstawiane, co prowadzi do rozdarcia ciała i duszy. Efektem tego rozdarcia jest nieświadome życie na dwóch płaszczyznach. Jedną z nich jest płaszczyzna duchowych ideałów, drugą zaś płaszczyzna seksualnych potrzeb i ekspresji. Scalenie tych dwóch wymiarów ludzkiej egzystencji stanowi wyzwanie dla każdego człowieka wierzącego. Dobre ich połączenie może nie tylko zmienić ludzkie podejście do seksualności, lecz także przydać duchowości nowej siły i namiętności. W trakcie sesji będziemy zaproszeni, aby na drodze refleksji i modlitwy pojednać w sobie bogaty świat ludzkiej seksualności i duchowości.

więcej

Warsztaty dla sióstr zakonnych "Granice - mury, które budują"

01.10.2018

S. Deodata serdecznie zaprasza na warsztaty dla sióstr zakonnych pod tytułem: "Granice - mury, które budują", które odbędą się w Szymanowie w dniach 16-18 listopada 2018 r. Szczegóły na plakacie.

więcej

Program rozwojowy dla Sióstr "Ku dojrzałości osobowej"

04.09.2018

Zapraszamy tym razem do Wrocławia na kolejną edycję programu rozwojowego dla kobiet konsekrowanych. Adresatkami zaproszenia są wszystkie siostry (wieczyste, juniorystki, starsze, młodsze, przełożone, podwładne, pracujące w domu, w apostolstwie...). Jest to cykl spotkań z Bogiem, z samą sobą, z innymi. Spotkania będą miały charakter warsztatowy. Jest to cykl spotkań z Bogiem, z samą sobą, z innymi. Tematy zajęć dotykają istotnych odcinków naszej ludzkiej egzystencji we wspólnotach zakonnych.

więcej

Program rozwoju osobistego "Głębiej, wyżej, bliżej..."

03.09.2018

Zapraszamy na pierwszą edycję programu rozwojowego dla wszystkich chętnych. To cykl warsztatów i treningów, które ułatwiają codzienne życie. Kilka edycji programu "Ku dojrzałości osobowej" dla sióstr pokazało nam, że cieszy się on niesłabnącą popularnością. Nasza obecna propozycja to rozszerzenie oferty dla sióstr zakonnych na osoby świeckie, duchowne i konsekrowane. Tematy zajęć dotykają istotnych odcinków naszej ludzkiej egzystencji w naszej relacji do Boga, samych siebie, bliskich, pracy zawodowej, przeszłości, przyszłości, marzeń. Celem programu jest wspieranie uczestników w dążeniach rozwojowych, ukierunkowanych na zwiększanie dojrzałości ludzkiej w obszarach psychologicznym, społecznym i duchowym. Pośrednio program ma na celu profilaktykę w zakresie kryzysów psychologicznych, egzystencjalnych (w tym powołaniowych).

więcej

Warsztaty s. Deodaty - zapraszamy!

15.05.2018

Zapraszamy na warsztaty dla sióstr zakonnych, które prowadzi s. Deodata w Szymanowie. Taniec łączy wspólnoty - warsztaty tańców i zabaw integracyjnych dla sióstr zakonnych, 16-17.06.2018 r. w klasztorze sióstr niepokalanek w Szymanowie. Granice mury, które budują - warsztaty na temat granic dla sióstr zakonnych, 3-4.07.2018 r. w klasztorze sióstr niepokalanek w Szymanowie.

więcej

Rekolekcje Duc in altum - Nie bój się, wierz tylko!

11.05.2018

Rekolekcje to czas duchowego spotkania z Bogiem i ze sobą.To czas zatrzymania, refleksji i otwarcia serca na Tajemnicę. Organizujemy je po raz trzeci i zapraszamy wszystkie chętne dorosłe osoby.  Podczas rekolekcji przeżywamy dwa dni w milczeniu w dynamice Lectio Divina i dwa dni we wspólnocie podczas wyprawy kajakiem. Ten układ tworzy spójną całość: lectio-meditatio-oratio-contemplatio-actio. Czas aktywności jest dopełnieniem dynamiki karmienia się Słowem w codziennym życiu, w konkretnych sytuacjach.

więcej

XV Ogólnopolskie Sympozjum Teologii Życia Konsekrowanego

26.03.2018

Zapraszamy na XV Ogólnopolskie Sympozjum Teologii Życia Konsekrowanego pt. OTRZYMALIŚMY W DARZE DUCHA ŚWIĘTEGO - Młode wino, nowe bukłaki. Odbędzie się ono tradycyjnie w Krzydlinie Małej w dniach 28 kwietnia – 01 maja 2018.

więcej

Warsztat z budowania w sobie poczucia własnej wartości - Co nosisz w sobie? Odkryj swój skarb na głębinach

19.03.2018

więcej