Rekolekcje Duc in altum "Każ mi przyjść do siebie"

Rekolekcje to czas duchowego spotkania z Bogiem i ze sobą. To czas zatrzymania, refleksji i otwarcia serca na Tajemnicę. Organizujemy je po raz dziewiąty i zapraszamy wszystkie chętne dorosłe osoby.  Podczas rekolekcji przeżywamy dwa dni w milczeniu w dynamice Lectio Divina i dwa dni we wspólnocie podczas wyprawy kajakiem. Ten układ tworzy spójną całość: lectio-meditatio-oratio-contemplatio-actio. Czas aktywności jest dopełnieniem dynamiki karmienia się Słowem w codziennym życiu, w konkretnych sytuacjach. Recepcję i doświadczanie Słowa Bożego wzmacniamy przez bibliodramę. 

Temat tegorocznych rekolekcji brzmi: Każ mi przyjść do siebie! 

Zatrzymamy się przy tych słowach Piotra, aby zweryfikować i rozwijać naszą wiarę, szczególnie w chwilach próby. Wiara nas ratuje. Jak żyć wiarą, jak ufać Jezusowi bezgranicznie? Jak w pełni żyć tajemnicą chrztu św. Tymi i nie tylko tymi kwestiami będziemy się zajmować. A wszystko wokół wody... to będzie nasz żywioł.

Proponujemy klasyczną wersję Lectio Divina, z wprowadzeniami, czasem na osobistą modlitwę, wystawieniem Najśw. Sakramentu oraz rozmowę z towarzyszem duchowym. W centrum każdego dnia jest Eucharystia. Będzie też możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania. Dopełnieniem spotkań z Bogiem w sakramentach i Słowie jest spotkanie Go w sobie i w bliźnich. Wydobywanie głębszych znaczeń Słowa, poruszeń ma miejsce podczas bibliodramy z o. Sławkiem.

Pogłębienie doświadczenia spotkania z Panem będzie miało miejsce podczas spływu rzeką Wdą.

Idea rekolekcji zamknięta jest w symbolice logo gabinetu i opartego na nim logo rekolekcji. Kajak tworzy igłę magnetyczną wskazującą kierunek w kompasie wiary. Kolory mówią o integralne formacji człowieka, obejmującej aspekt ciała, psychiki, relacji oraz duchowości.

 

Patronuje nam św. Jan Paweł II, który sam był zapalonym kajakarzem (sławne zdjęcie podczas golenia zrobione zostało podczas spływu kajakowego), a nade wszystko wypływał na głębię ducha na słowo Chrystusa.

 

Spływ

Otrzymamy sprzęt z kapokami, będziemy ubezpieczeni, płyną z nami osoby bardziej doświadczone. 

Trasa spływu prowadzi przez piękny krajobrazowo szlak, tzw. Wielką Pętlę Wdy.

 

Czas i miejsce

18-24 lipca 2024r.

Rozpoczynamy o 16.30 w Domu Misyjnym Księży Werbistów w Laskowicach Pomorskich.

ADRES: Księża Werbiści, ul. Długa 44, 86-130 Laskowice Pomorskie

 

DOJAZD:

 Pociągiem: Laskowice Pomorskie to główny węzeł kolejowy, na który zatrzymują się pociągi pośpieszne jadące w stronę Gdańska

 Samochodem dobry dojazd przez autostradę A1:  maps.app.goo.gl/fX3E8Zmg1ikKDwUX9

 

Koszty

Nie zarabiamy na rekolekcjach, uwzględniamy tylko konieczne koszty zakwaterowania, transportu, ubezpieczenia, jedzenia i spływu.

Koszt całości za 6 dni: 960 zł.

Wpłaty zaliczki 200 zł. (jak ktoś chce, może wpłacić całą kwotę od razu) dokonujemy na konto. Zaliczka jest konieczna ze względów logistycznych (rezerwacje).

FUNDACJA DUC IN ALTUM

86253000082041108044590001

Tytułem: Rekolekcje, imię i nazwisko

Zwracam uwagę, aby nie wpłacać pieniędzy na firmowe konto Gabinetu, ale na to podane tutaj, gdyż rekolekcje nie są działalnością gospodarczą firmy ;)

Na miejscu będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary dla Ojca, jeśli będziecie mieli takie możliwości i chęć. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć fundusz rekolekcyjny, może zrobić większą wpłatę jako darowiznę.

 

Zgłoszenia

Klikając w link: ZAPISY NA REKOLEKCJE

lub wypełniając formularz poniżej:

Uwagi

Po otrzymaniu zgłoszenia i potwierdzenia przelewu wyślę wiadomość ze szczegółowymi informacjami.

Zapraszamy wszystkich chętnych, serdecznie pozdrawiamy i zachęcamy do obejrzenia zdjęć z poprzednich rekolekcji.