Rekolekcje Duc in altum - Nie bój się, wierz tylko!

Rekolekcje to czas duchowego spotkania z Bogiem i ze sobą.To czas zatrzymania, refleksji i otwarcia serca na Tajemnicę. Organizujemy je po raz trzeci i zapraszamy wszystkie chętne dorosłe osoby.  Podczas rekolekcji przeżywamy dwa dni w milczeniu w dynamice Lectio Divina i dwa dni we wspólnocie podczas wyprawy kajakiem. Ten układ tworzy spójną całość: lectio-meditatio-oratio-contemplatio-actio. Czas aktywności jest dopełnieniem dynamiki karmienia się Słowem w codziennym życiu, w konkretnych sytuacjach.

Temat tegorocznych rekolekcji brzmi: Nie bój się, wierz tylko! Zatrzymamy się przy tych słowach Jezusa, aby wzmocnić naszą wiarę, szczególnie w chwilach trudnych, czasem wręcz dramatycznych. Wiara nas ratuje. Jak żyć wiarą, jak ufać Jezusowi bezgranicznie? Jak powierzać Mu siebie każdego dnia i doświadczać Jego pomocy. Jak radzić sobie z lękiem, niepewnością, poczuciem kruchości?Tymi i nie tylko tymi kwestiami będziemy się zajmować.

Proponujemy klasyczną wersję Lectio Divina, z wprowadzeniami, czasem na osobistą modlitwę, wystawieniem Najśw. Sakramentu oraz rozmowę z kierownikiem duchowym. W centrum każdego dnia jest Eucharystia. Będzie też możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.

Spotkanie z żywym Słowem, przebywanie w obecności Pana w Najśw. Sakramencie pozwoli nam wypłynąć na głębię i rozpalić ducha wiary. Następnie będziemy pogłębiali to doświadczenie podczas spływu rzeką Pilicą, kiedy będzie czas na wspólną modlitwę, konferencję, rekreację.

Idea rekolekcji zamknięta jest w symbolice logo gabinetu.

Patronuje nam św. Jan Paweł II, który sam był zapalonym kajakarzem, a nade wszystko wypływał na głębię ducha na słowo Chrystusa.

 

Spływ

Otrzymamy sprzęt z kapokami, będziemy ubezpieczeni, płyną z nami osoby bardziej doświadczone. Z radością przyjmiemy też osoby, które nie są zaprzyjaźnione z żywiołem wody. Poszukujemy kogoś, kto będzie kierowcą i pojedzie autem wzdłuż spływu. Samochodowych osób może być więcej, choć namawiamy na pływanie.

Przewidujemy łatwy i piękny krajobrazowo szlak.

 

Czas i miejsce

22-27 lipca 2018r.

Rozpoczynamy o 16.30 w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Nazaretanek w Żdżarach.

ADRES: Dom Rekolekcyjny Sióstr Nazaretanek, Żdżary 74, 26-420 Nowe Miasto nad Pilicą.

DOJAZD:

Samochodem lub komunikacją autobusową: 1. z Nowego Miasta nad Pilicą do Żdżar autobusem/busem w kierunku Rawy Mazowieckiej i Łodzi LUB 2. z Rawy Mazowieckiej do Żdżar autobusem/busem w kierunku Nowego miasta nad Pilicą

https://goo.gl/maps/63rkGjwHqMT2

25.07. wyruszamy na spływ rzeką Pilicą

27.07. po nabożeństwie podsumowującym czas rekolekcji,Eucharystii i obiedzie rozjazd do domów.

 

Koszty

Nie chcemy zarabiać na rekolekcjach, dlatego minimalne koszty noclegów, wyżywienia, ubezpieczenia, wynajmu kajaków, przejazdów oraz gadżetów wynoszą 495 zł.

Na miejscu będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary dla osób prowadzących (kapłan i kierownicy duchowi), jeśli będziecie mieli takie możliwości i chęć.

 

Zgłoszenia

Można zgłaszać się mailowo, pisząc na adres s.wladyslawa@ducinaltum.wroclaw.pl lub zapisując się przez formularz na stronie TERMINY WARSZTATÓW I ZGŁOSZENIA

Potwierdzenie rezerwacji nastąpi po wpłacie zaliczki 150 zł. (jak ktoś chce, może wpłacić całą kwotę od razu). Zaliczka jest konieczna ze względów logistycznych (rezerwacje).

Zaliczki proszę wpłacać na konto: Barbara Krasiczyńska 61 1140 2004 0000 3502 4985 2202

z dopiskiem "rekolekcje". Zwracam uwagę, aby nie wpłacać pieniędzy na firmowe konto Gabinetu, ale na to podane tutaj, gdyż rekolekcje nie są działalnością gospodarczą firmy ;)

 

Uwagi

Po otrzymaniu zgłoszenia i potwierdzenia przelewu wyślę wiadomość ze szczegółowymi danymi i innymi uwagami technicznymi.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych, serdecznie pozdrawiamy i zachęcamy do obejrzenia zdjęć z poprzednich rekolekcji.

Nie bój się, wypłyń na głębię, jest przy Tobie Chrystus!