Rekolekcje Duc in altum 2017: Wypłyń na głębię!

Rekolekcje to czas duchowego spotkania z Bogiem i ze sobą.To czas zatrzymania, refleksji i otwarcia serca na Tajemnicę. Organizujemy je po raz drugi i zapraszamy wszystkie chętne dorosłe osoby.  Nasze rekolekcje Duc in altum mają dwutorowy przebieg: dwa dni w milczeniu w dynamice Lectio Divina i dwa dni we wspólnocie podczas wyprawy kajakiem.

Temat tegorocznych rekolekcji brzmi: Wypłyń na głębię! Będziemy pochylać się nad tajemnicą naszego powołania, rozwoju i pełnienia woli Bożej w życiu. Często boimy się zaufać Chrystusowi, potrzebujemy znaków Jego obecności, by nie uciec przed naszym powołaniem, w którym jest klucz do szczęśliwego i spełnionego życia.

Proponujemy klasyczną wersję Lectio Divina, z wprowadzeniami, czasem na osobistą modlitwę, wystawieniem Najśw. Sakramentu oraz rozmowę z kierownikiem duchowym. W centrum każdego dnia będzie oczywiście Eucharystia. Będzie też możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.
 
Spotkanie z żywym Słowem, przebywanie w obecności Pana w Najśw. Sakramencie pozwoli nam wypłynąć na głębię ducha. Następnie będziemy pogłębiali to doświadczenie podczas spływu rzeką Zbrzycą, kiedy będzie czas na wspólną modlitwę, pracę w grupach, rekreację. Osoby, które były w ub. roku doświadczyły ekstremalnych warunków spływowych. W tym roku rzeczka malutka, odcinki po 15 km, więc na pewno będzie czas na zajęcia w czasie spływu.
Idea rekolekcji zamknięta jest w symbolice logo gabinetu.
 

Patronuje nam św. Jan Paweł II, który sam był zapalonym kajakarzem, a nade wszystko wypływał na głębię ducha na słowo Chrystusa.

Spływ
Kto nie pływał kajakiem, niech się nie obawia! Będziemy płynąć piękną niewielką rzeczką, bardzo łatwą, dla początkujących kajakarzy. Otrzymamy sprzęt z kapokami, będziemy ubezpieczeni, płyną z nami osoby bardziej doświadczone. Z radością przyjmiemy też osoby, które nie są zaprzyjaźnione z żywiołem wody. Poszukujemy kogoś, kto będzie kierowcą i pojedzie autem wzdłuż spływu. Samochodowych osób może być więcej, choć namawiamy na pływanie.
Przewidujemy łatwy i piękny krajobrazowo szlak, wśród jezior o wodzie I klasy czystości i dziewiczych kaszubskich lasów. Nocować będziemy w leśniczówce Laska, gdzie obowiązkowo będą kiełbaski i ognisko.
 
Czas i miejsce
25-30 lipca 2017r.
Rozpoczynamy o 16.30 w klasztorze Sióstr Franciszkanek od Miłości i Pokuty Chrześcijańskiej w Orliku koło Brus.
28.07. wyruszamy pieszo do odległego o 4 km Leśna, gdzie wodujemy. Spływ kończymy 29. wieczorem we wsi Swornegacie i wracamy na noc do Orlika.
30.07. po nabożeństwie podsumowującym czas rekolekcji,Eucharystii i obiedzie rozjazd do domów.
 
Koszty
Nie chcemy zarabiać na rekolekcjach, dlatego minimalne koszty noclegów, wyżywienia, ubezpieczenia, wynajmu kajaków, przejazdu autobusem oraz gadżetów wynoszą 400 zł.
Na miejscu będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary dla osób prowadzących (kapłan i kierownicy duchowi), jeśli będziecie mieli takie możliwości i chęć.
 
Zgłoszenia - brak miejsc; można zapisać się na listę rezerwową.
Można zgłaszać się mailowo, pisząc na adres s.wladyslawa@ducinaltum.wroclaw.pl
Potwierdzenie rezerwacji nastąpi po wpłacie zaliczki 100 zł. (jak ktoś chce, może wpłacić całą kwotę od razu). Zaliczka jest konieczna ze względów logistycznych (rezerwacje).
Zaliczki proszę wpłacać na konto: Barbara Krasiczyńska 61 1140 2004 0000 3502 4985 2202
z dopiskiem "rekolekcje". Zwracam uwagę, aby nie wpłacać pieniędzy na firmowe konto Gabinetu, ale na to podane tutaj, gdyż rekolekcje nie są działalnością gospodarczą firmy ;)
 
Uwagi
Po otrzymaniu zgłoszenia i potwierdzenia przelewu wyślę wiadomość ze szczegółowymi danymi i innymi uwagami technicznymi. Już teraz informuję, że trzeba zabrać ze sobą śpiwory.
 
Zapraszamy wszystkich chętnych, serdecznie pozdrawiam i zachęcam do obejrzenia zdjęć z rekolekcji z ubiegłego roku.
Nie bój się, wypłyń na głębię, jest przy Tobie Chrystus!