Jadwiga Juros

tel. 600 437 376jadwiga@ducinaltum.wroclaw.pl

Jestem absolwentką  Psychologii na Wydziale Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Należę do  Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Posiadam certyfikat Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej Stowarzyszenia INTRA.

Pracuję w nurcie psychoterapii humanistycznej, korzystając z założeń innych szkół.
Jako współpracownik Ośrodka Intra w Warszawie od ponad 20 lat pozostaję pod regularną opieką merytoryczną i superwizyjną. Dbając o standardy swojej pracy, staram się stale podnosić swoje umiejętności i kwalifikacje. Prowadzę psychoterapię osób dorosłych.

Jestem trenerem I i II stopnia rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
W ramach pracy trenerskiej prowadzę m.in.treningi interpersonalne, socjoterapii, warsztaty komunikacji, asertywności, radzenia sobie ze stresem i wypaleniem. Koordynowałam programy psychoedukacyjne i psychoprofilaktyczne, realizując je w grupach młodzieżowych oraz przygotowując i superwizując nauczycieli i pedagogów w trakcie ich prowadzenia.
Mam doświadczenia w pracy warsztatowej z różnymi grupami zawodowymi m.in. pracownikami służby zdrowia, pomocy społecznej, służb mundurowych, kadrą kierowniczą, pedagogami i psychologami, pracownikami instytucji opiekuńczych.
W ostatnim czasie systematycznie prowadzę warsztaty rozwojowe w różnych miejscach i zgromadzeniach.

Od kilku lat współpracuję z zespołem Duc in altum, prowadząc psychoterapię indywidualną i grupową oraz różne warsztaty i treningi, w tym również dla osób konsekrowanych.

W pracy ważne jest dla mnie relacja oparta na akceptującej obecności przy osobie i empatyczne odbieranie jej świata, oparte na szacunku i godności osoby. W spotkaniach szanuję podmiotowość i mam przekonanie, że najważniejszym ekspertem w dziedzinie potrzeb i wartości jest sam człowiek jako całość psycho-fizyczno-duchowa. Uznaję naturalne i wrodzone dążenia osoby do wzrostu i dojrzałości w różnych obszarach życia.
Staram się być życzliwym towarzyszem drogi do konstruktywnej zmiany. Doświadczanie jej jest źródłem również mojej radości i ciągłą inspiracją, aby nieustannie wypływać na głębię.